Pasterka

Polskich świątecznych tradycji jest wiele, ale myślę, że młodzi ludzie najbardziej preferują pasterkę. Babcie, słysząc, że ich wnuczęta wybierają się na pasterkę, nie mogą się nadziwić, jaka to dzisiejsza młodzież jest wspaniała. Zamiast jeść wigilijne potrawy, młodzi przed 12 gnają do kościoła.

Babcia tak bardzo cieszyła się z faktu, iż idę na pasterkę, że nie chciałem tłumaczyć tak naprawdę, co i jak. Ale myślę, że chodziło nam o inne definicje pasterki. Gdy wychodziłem z domu, babcia powiedziała, żebym na nią poczekał, bo ona będzie gotowa lada moment. Wtedy zrobiło się niebezpiecznie i musiałem coś wymyślić. Powiedziałem, że kolega należy do innej parafii i dawno temu obiecałem, że pójdę z nim, więc teraz nie wypada odwołać.

Ze znajomymi zastanawialiśmy się jaki pub wybrać. Niestety, nie mieliśmy zbyt wielkiego wyboru, gdyż każdy prawdziwy obywatel wybrał się na pasterkę. W lokalach było tłoczno, duszno, a podeszwy butów ciągle przyklejały się do rozlanego piwa na podłodze. Doszliśmy do wniosku, iż nie ma sensu cisnąć się w pubie, więc wypiliśmy po jednym piwie w parku i każdy poszedł w swoją stronę.

Myślę, że babci pasterka była lepsza, bo nawet ona wróciła później do domu.

4 komentarze

 1. azor pisze:

  Pasterka jest przereklamowana.

 2. Sergiusz pisze:

  Dobrą masz babcię xD

 3. Jerrcyshino pisze:

  Hi where i can buy
  http://amoxicillin500mg.club – amoxicillin 500 mg uses ? Please help me found
  amoxicillin 500 dosage
  Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *